W obecnych czasach wiele osób chce mieć własne blogi. Są one metodą na wyrażanie swojego oblicza i pokazywaniu światu kim jesteśmy. To także idealne rozwiązanie dla osób pragnących zdobyć trochę dodatkowych pieniędzy. Jeśli twój blog dobrze się rozwija i przyciąga innych, dostajesz wynagrodzenie za swoje starania. Jeśli nie interesujesz się modą a wydaje ci się, że właśnie o tym najczęściej traktują blogi- nie masz się czym przejmować. Artykuły mogą być różnego rodzaju. Najlepiej jest pisać o tym, czym się aktualnie interesujesz by wyglądało to naturalnie i zachęcało innych. Jeśli kiedyś chcesz z komuś powiedzieć ,,To mój blog. Świetny prawda?'' to nie czekaj tylko załóż go i publikuj ciekawe treści. Powodzenie!
Nagrobki - nowe-mozliwosci.pl
2376
post-template-default,single,single-post,postid-2376,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Nagrobki

Nagrobki

Cmentarz raczej nikomu nie kojarzy się dobrze. Zawsze wiąże się bowiem z odejściem kogoś z rodziny, przyjaciół lub znajomych. Przypomina zarówno o ludziach, którzy odeszli, jak również o nieuchronności śmierci. Zazwyczaj nie chcemy myśleć o takich rzeczach, zwłaszcza, że człowiek jest bezradny w obliczu śmierci. A nikt przecież nie lubi być bezradny. Lubimy decydować o wszystkim i mieć wpływ na otaczająca nas rzeczywistość.
Możemy więc w kwestiach „sprawy ostatecznej” zrobić coś. Mianowicie — postawić nagrobek swoim bliskim lub sobie. Jeśli nie możemy zrobić już niczego dla ludzi, których nie ma, to w ramach szacunku do nich możemy odnowić stary grób, w którym spoczywają ich ciała. Sami też nie powinniśmy dać się zaskoczyć śmierć. Oczywiście, chcemy żyć jak najdłużej, jednak imieninowe życzenia nie zawsze się spełniają. Nie każdy ma możliwość przeżycia stu lat. Możemy więc za życia zatroszczyć się o miejsce naszego spoczynku.

nagrobki
Stare i zniszczone nagrobki są często obiektem krytycznych komentarzy ze strony innych ludzi. Dzień Wszystkich Świętych jest tego doskonałym dowodem. W tym dniu wiele osób idzie na cmentarz nie po to, żeby się modlić, ale po to żeby spotkać się z innymi i porozmawiać. Z takiej rozmowy dowiemy się, że ojciec zrobił i poświęcił dla dzieci tak dużo, a one nie mają dla niego szacunku, bo nawet nie zrobiły zmarłemu porządnego nagrobka i to dlatego, że wolą wydawać pieniądze na nowe samochody i zagraniczne wakacje. W ten sposób myśli wiele osób, chociaż najczęściej jest to rozumowanie typowe dla starszego pokolenia.
Jeśli nie chcemy być obiektem takich krytycznych uwag ze strony innych ludzi, możemy zamienić stary nagrobek na nowy. W zależności od potrzeb i wielkości rodziny zdecydujemy czy wybrać wzór mniejszy i niższy, czy większy — tak, aby za jakiś czas cała rodzina spoczywała w jednej, wspólnej mogile. Żeby było to jednak możliwe, musimy być zdecydowani na zakup, a co za tym idzie — wydać pieniądze.cmentarne nagrobki
I dochodzimy w ten sposób do kwestii finansowych. Koszty są przecież podstawowym czynnikiem wpływającym na wybór nagrobku. Granit, który jest wykorzystywany do jego budowy zapewnia trwałość i niezniszczalność przez długie lata. Jest materiałem odpornym na warunki atmosferyczne, a jego cena w dużej mierze zależy od koloru. Przyjmuje się, że im kolor ciemniejszy, tym cena wyższa. Tak więc największym obciążeniem finansowym będzie dla nas nagrobek z czarnego granitu. Do kosztów należy doliczyć jeszcze tablicę i umieszczone na niej napisy.
Musimy być przygotowani, że koszty nowych nagrobków wahają się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy. To dużo. I pewnie dlatego długo się zastanawiamy zanim wydamy taką pokaźną kwotę. Zwlekamy z zakupem tak długo, jak to tylko możliwe, ale nie jest to chyba konieczne, bo pieniędzy nie zabierzemy sobie do grobu, szczególnie wtedy, gdy nie zdążymy go kupić.

Poniżej chyba najciekawsze wątki z forum gazety.pl:

„Ja mam z szarego granitu. Nazwa granitu Kuru Grey/szwedzki granit, twardy/. „

„Tylko granit. Marmur jest piękny, ale zupełnie niepraktyczny jako materiał na nagrobek. „

„Ja mam dwa z polskiego granitu ze Strzelina. Maja juz po kilkanascie lat – a stan idealny, nie ma nawet najmniejszchych plam po peknietych zniczach.”

„Ja osobiście polecam granit. Zrobiłem nagrobek w firmie…. „

Więcej na  http://forum.gazeta.pl/forum/w,630,98496115,,Nagrobek_z_marmuru_czy_z_granitu_.html?v=2

Tags: