W obecnych czasach wiele osób chce mieć własne blogi. Są one metodą na wyrażanie swojego oblicza i pokazywaniu światu kim jesteśmy. To także idealne rozwiązanie dla osób pragnących zdobyć trochę dodatkowych pieniędzy. Jeśli twój blog dobrze się rozwija i przyciąga innych, dostajesz wynagrodzenie za swoje starania. Jeśli nie interesujesz się modą a wydaje ci się, że właśnie o tym najczęściej traktują blogi- nie masz się czym przejmować. Artykuły mogą być różnego rodzaju. Najlepiej jest pisać o tym, czym się aktualnie interesujesz by wyglądało to naturalnie i zachęcało innych. Jeśli kiedyś chcesz z komuś powiedzieć ,,To mój blog. Świetny prawda?'' to nie czekaj tylko załóż go i publikuj ciekawe treści. Powodzenie!
Koniec problemu z nietrzymaniem moczu - nowe-mozliwosci.pl
2390
post-template-default,single,single-post,postid-2390,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Koniec problemu z nietrzymaniem moczu

Koniec problemu z nietrzymaniem moczu

Jest taki krępujący problem, który utrudnia funkcjonowanie, zmniejsza komfort życia i spędza sen z powiek. Mowa o nietrzymaniu moczu, które dotyka ludzi w różnym wieku, ale przede wszystkim osoby starsze. Zazwyczaj nie mamy wpływu na zmiany, jakie wraz z wiekiem zachodzą w naszym organizmie, ale możemy z nimi walczyć i im przeciwdziałać.
Choroba dotyka przede wszystkim kobiet po czterdziestce, które przeszły już menopauzę. Ale nie jest to regułą, ponieważ nietrzymanie moczu diagnozowane jest również u kobiet w młodszym wieku, a nawet u mężczyzn. Do końca nie wiadomo ile jest osób zmagających się z nietrzymaniem moczu. Dzieje się tak dlatego, że dolegliwość jest osobliwa i nie każdy przyznaje się do swojego „mokrego” problemu. Mówienie o rzeczach drażliwych i delikatnych nie jest niczym przyjemnym, dlatego większość ludzi nie mówi o tym otwarcie.
Ale dla takich osób mamy jednak dobrą wiadomość. Leczenie tego typu dolegliwości jest możliwe za pomocą różnorodnych zabiegów, a także samodzielnych ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za przepuszczanie moczu w niechcianych momentach. Odpowiednio dopasowane leczenie daje szansę na całkowite wyleczenie lub znaczącą poprawę obecnego stanu.
Musimy jednak przełamać swój opór, pokonać wstyd i udać się do lekarza. Tam z pewnością zostaniemy skierowani na badanie moczu, które wskaże przyczynę naszego problemu. Może się przecież okazać, że nietrzymanie moczu jest jedynie przejściowe i spowodowane infekcją dróg moczowych. Takiej infekcji zazwyczaj towarzyszą bóle, nieprzyjemne pieczenie i dyskomfort. Jeśli zauważamy u siebie takie objawy, tym bardziej powinniśmy się udać do lekarza, ponieważ o ile z problemem nietrzymania moczu da się żyć, o tyle powtarzający się ból ma dużo gorsze skutki.
Zatem, jeśli zauważamy u siebie problem z nietrzymaniem moczu, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, a najlepiej z urologiem. Lekarz ustali powód dolegliwości i wskaże najlepsze rozwiązanie, które pomoże je wyeliminować. Nie musimy się obawiać, że coś pójdzie nie tak. Nawet jeśli nie uda nam się przezwyciężyć choroby do końca to zawsze istnieje szansa na znaczącą poprawę.